X

طراحی

مبحث طراحی در صنعت یکی از مهمترین و اثرگذارترین موضوعات در تصمیم گیری سرمایه گذاران می باشد. شرکت تولیدی صنعتی صنعت استیل سبلان تلاش نموده تا در بستر ارتباط تنگاتنگ با مراکز دانشگاهی، نخبگان صنعتی، مدیران ارشد صنایع، پیشکسوتان و نیز پشتوانه علمی و اجرائی 20 ساله خود در صنعت غذایی کشور به موضوع طراحی نگاهی عالمانه و اقتصاد محور داشته باشد .

امروزه در دنیای مدرن نخستین گام هر سرمایه گذار، تمرکز بر روی طراحی موضوع سرمایه گذاری می باشد. هزینه های طراحی در ایران بطور متوسط 2% میزان کل سرمایه گذاری در هر پروژه است. تجربه دو دهه فعالیت شرکت تولیدی صنعتی صنعت استیل سبلان نشان داده است که برخورداری از یک طراحی سطح بالا بر سایر مراحل، حتی تهیه طرح توجیه اقتصادی و فنی تقدم دارد و این امر به این دلیل است که تیم مشاوران سرمایه گذار که وظیفه تهیه طرح توجیهی را بر عهده دارند بتوانند بر جنبه های مختلفی از پروژه اشراف کامل داشته باشند.

اصول طراحی

  1. در پروژه های صنایع غذایی انتخاب محل زمین و موقعیت جغرافیائی آن نقش بسزایی در آینده پروژه و همچنین طرحهای توسعه دارد. طراحی دقیق ساختمان های تولیدی، تاسیساتی،‌ انبارها، اداری، فضای سبز و ... بر اساس استاندارد های روز دنیا و مقررات داخلی و همچنین نوع تولیدات پروژه،‌سهم زیادی در جلوگیری از هدر رفت منابع مالی دارد.
  2. بررسی دقیق و کارشناسانه در خصوص انتخاب سازه های فلزی و یا بتونی در طراحی پروژه های صنایع غذایی سهم قابل توجه ای در کاهش قیمت داده شده محصولات و همچنین افزایش چشمگیر سرعت تولید محصولات خواهد داشت.
  3. طراحی فضاهای داخلی سالن های تولید شامل بخش های فرآوری، بسته بندی، CIP، انبار،‌ سردخانه ها، آزمایشگاه ها و ... از مهم ترین مباحث این بخش میباشد.
  4. شاید مهم ترین و اساسی ترین قسمت طراحی نحوه انتخاب ماشین آلات تولیدی، فرآوری، بسته بندی،‌ تاسیسات گرمایشی، سرمایشی و CIP میباشد که بنیان و ساختار اصلی سرمایه گذاری را شکل میدهند و به جرات میتوان گفت عدم دقت در این بخش موجب شکست بسیاری از سرمایه گذاری ها در صنعت غذایی کشور گردیده است فلذا اعتماد و همکاری با مجموعه ای از متخصصین و کارشناسان حرفه ای،‌کارآمد و مجرب در زمینه طراحی واحد های صنعتی کمک شایانی به اجرای هرچه موفق تر این گروه از پروژه ها خواهد کرد.

شرکت تولیدی صنعتی صنعت استیل سبلان با اجرای پروژه های بسیاری در حوزه های مختلف صنایع غذایی در داخل و خارج از کشور مفتخر است گامی موثر در راستای کاهش وابستگی کشور به کشور های صاحب صنعت در زمینه تکنولوژی تجهیزات و طراحی، برداشته است و تمام تلاش این مجموعه ارائه خدمات در بالاترین سطح ممکن به صنعتگران و سرمایه گذاران عزیز است.

دی ان ان