X

تری بلندر

28

کاربرد تری بلندر :

مخلوط محلول هایی که در آن پودر یا ذرات جامد دیگر به ترکیب افزوده میشود.

این دستگاه در فرایند مایعات، اختلاط و ترکیب محصولات از پروسه های اساسی تولید مواد غذایی، شیمیایی و دارویی میباشد. در بعضی موارد محلول هایی که آماده میشوند حاوی ذراتی هستند که خصوصیات ویژه ای در انحلال دارند. یکی از مثال های بارز این محلول ها، شیر است که از مقدار قابل توجه ای چربی،‌ پروتئین، کربوهیدارتها، مواد معدنی و آب تشکیل شده است و هر کدام خصوصیات ویژه ای را در اختلاط دارند.

فرآیند ساخت محلول با مواد قابل حل در یکدیگر یا حل کردن پودر و ترکیبات مایع در یکدیگر در صنایع غذایی یک فرایند معمول محسوب میگردد و هدف از آن رسیدن به ترکیبی از محصول بصورت کاملا همگن و صاف با حفظ کیفیت آن میباشد.

میکسرها و بلندر های طراحی و ساخته شده شرکت صنعت استیل سبلان دامنه وسیعی از پودرها و مایعات را در صنایع لبنیات پوشش داده که شیر باز ساخته، شیر طعم دار، شیر کندانس، ماست،‌ نوشیدنی ها، ترکیبات بستنی، شکلات مایع و چاشنی های لبنیاتی و سایر محصولات از ترکیبات لبنیات را میتوان نام برد.

فرایند میکس در صنایع لبنی با حفظ کیفیت محصول و کاهش هزینه های تولید با قابلیت اعتماد بسیار بالا بایستی توسط این نوع دستگاه انجام پذیرد.

شرح دستگاه :

 پودر با کنترل یک شیر پروانه ای به میکسر ریخته میشود و وارد جریان شدید مایع شده و در مسیر از یک انژکتور میکس عبور کرده و در بافرتانک میریزد. محلول در صورت لزوم قابلیت سیرکولاسیون را دارد.

مزایا :

  • سرویس و نگهداری آسان، سیل ها به راحتی تعوسض میشوند.
  • طراحی متناسب با ظرفیت طرح
  • قابل شستشو با CIP مرکزی
  • توجیه اقتصادی در مقایسه با سایر مخلوط کن ها
دی ان ان