X

دستگاه های پرکن 

دستگاه پرکن از جمله تجهیزات پر متقاضی صنایع بسته بندی و صد البته صنایع غذایی است و این دسته از ماشین آلات معمولا حجم قابل توجهی از تولیدات کارخانه ها و کارگاه های تولیدی ادوات بسته بندی را به خود اختصاص می دهد. این وسیله با توجه به چند شاخص و معیار می تواند دسته بندی هایی داشته باشد. برای نمونه نوع و ماهیت محصولی که قرا است بسته بندی شود یا ساختاری که در تولید دستگاه به کار رفته است می تواند در طبقه بندی آن موثر باشد برای مثال تصور کنید شرکتی تولید عسل را در دستور کار دارد. یک شرکت دیگر هم دوغ تولید می کند. نوع این محصولات از نظر گرانروی و غلظت و رقیق بودن متفاوت اند. این تفاوت انواع دستگاه های پرکن مایعات رقیق و پرکن مایعات غلیظ را به وجود می آورد .همچنین نحوه و چگونگی انجام وظایف محوله نیز در این موضوع دخیل است.

شرحی مختصر از انواع دستگاه پرکن

سه دسته بندی اصلی برای انواع دستگاه پرکن مطرح شده است. این رده بندی بیش تر بر موضوعیت دهی به ماهیت و نوع محصول و مظروفی که قرار است در ظروف و بسته بندی ها جای بگیرد تاکید دارد. البته حول محور همین دسته بندی، طبقه بندی های جزئی تری از “انواع دسگاه پرکن” نیز مطرح است که بیش تر تفاوت های فنی دستگاه ها را مورد تاکید قرارداده است. تیپ های مختلف این تجهیزات به شرح ذیل هستند:

 

  • پرکن مایعات رقیق
  • دستاگه پرکن مایعات غلیظ
  • دستگاه پرکن پودر یا دستگاه پودر پرکن

انواع دستگاه پرکن مایعات

مایعات که بنا داریم در ظروف و بسته های مختلف با اشکال هندسی متفاوت قرار دهیم به دو دسته مایعات رقیق و مایعات غلیظ تقسیم بندی می شوند. این دسته از مواد می توانند شامل مواد خوراکی یا غیر خوراکی و صنعتی باشند. برای نمونه مایعاتی که از حالت رقیق برخوردارند می توان به انواع آب میوه، روغن مایع، جوهر نمک و غیره اشاره کرد. در مورد مایعات غلیظ یا نیمه غلیظ نیز به رب، عسل، مایع دستشویی و ظرف شویی و غیره می توان اشاره داشت.

تعداد نازل های به کار رفته در طراحی و تولید پر کن ها می تواند بر سرعت خروجی آن تاثیر مستقیم داشته باشد. بعد به این موضوع به صورت احتصاصی خواهیم پرداخت. همچنین مایعات رقیق از سیستم ثقلی می توانند بهره ببرند. دستگاه پرکن مایعات غلیظ نیز برای حجم های متفاوت ظروف بسته بندی از سیستم های پمپی یا سیلندر و پیستونی می توانند استفاده کنند. این دو گروه تفاوت هایی از نظر خروجی و عملکرد با یک دیگر دارند که به صورت جداگانه در مقالات مربوطه بررسی شده اند.

 

تنوع بالایی که در میان دستگاه پرکن مایعات می توان یافت، به پیش برد اهداف و برنامه های کاری کسب و کارهای مختلف کمک شایانی می نماید. یکی از انواع این مدل ها دستگاه پرکن خطی است که در کنار دستگاه پرکن روتاری و در ترکیب با سیستم های مختلف عملکردی و نازل های این دسته از تجهیزات بسته بندی، به توسعه گزینه ها کمک می نمایند.

دستگاه پرکن خطی 

سیستم فعالیت خطی دستگاه ها و ماشین آلات بسته بندی که می تواند در ماشین آلات مختلف از درب بند ها گرفته تا پرکن ها صورت بپذیرد، به دلیل هزینه پایین تر و تجهیزات کم تری که نسبت به مدل های چرخان به خود اختصاص می دهد، طرفداران خود را دارد. دستگاه پرکن خطی نیز یکی از اعضای خانواده بزرگ تجهیزات بسته بندی خطی است.

دستگاه پرکن حجمی

دستگاه پرکن حجمی در گروه و زیر مجموعه دستگاه های بسته بندی و دستگاه پرکن می باشد. از این ماشین ها برای انتقال و وارد کردن محصولات جامد کوچک به داخل بسته ها استفاده می شود. محصولاتی مانند حبوبات،قند، شکر، نمک، قهوه، اسنک، پفک و غیره که شکلی جامد اما کوچک دارند.

اساس و بنیاد فعالیت و مکانیزم دستگاه پرکن حجمی بر اساس وزن کردن حجم مشخصی از محصولات در پیمانه ها و انتقال آن ها به درون ظروف و بسته های مختلف می باشد. به این ترتیب اگر اولویت استفاده کنندگان از این دستگاه، وزن بسته ها باشد (با توجه به این که در برخی تولیدات حجم معیار اصلی برای فروش است) این دستگاه به صورت صد در صدی کار آمد می باشد.

 

انواع پرکن بر اساس مکانیسم تزریق :

  • پرکن پمپی تایمری : در دستگاه پرکن پمپی تایمری پمپ دستگاه شروع به کار کرده و مواد را داخل کلکتور و از آنجا و از طریق نازلها داخل ظرف تزریق می کند. حالا با کم و زیاد کردن زمان کارکرد پمپ میتوان حجم مایع تزریق شده را کنترل کرد. این نوع مکانیسم برای مواد نیمه غلیظ مانند روغن های خوراکی و صنعتی ، مواد رقیق که کف نمی کند مناسب است.
  • پر کن ثقلی : نازلهای پرکن ثقلی عموما بدین صورت طراحی میشود که نازل درب دستگاه را کاملا پوشانده و مانع  ورود و خروج هوا می گردد. خروجی نازل دارای دو مجرا می باشد. از مجرای اول مایع وارد بطری شده و هوای داخل بطری از طریق مجرای دوم از بطری خارج میگردد.و وقتی حجم مایع داخل بطری بقدری شود که مجرای خروج هوا را بپوشاند بصورت خودکارریزش مایع قطع میگردد. این نوع پرکن ها برای مواد رقیق کاربرد دارد و معمولا برای مواد غلیظ نمیتوان از این مکانیسم استفاده کرد
  • پرکن سیلندر پیستونی : کانیسمی شبیه سرنگ ولی در ابعاد بزرگتر و از جنس فلز (معمولا استنلس استیل) استفاده می شود.در سرنگ، با عقب کشیده شدن پیستون، مواد به داخل سیلندر مکیده شده و با فشار پیستون به جلو مواد نیز خارج می شود. در پرکن های این فرمی در قسمت ورودی شیر خاصی قرار می گیرد که با عقب رفتن پیستون راه مخزن تغذیه به داخل سیلندر را باز کرده و با حرکت پیستون به سمت جلو و با چرخش شیر، راه پیستون به بطری باز و راه پیستون به مخزن بسته میشود. این کار باعث میشود که مواد به داخل مخزن بر نگردد و تماما به داخل بطری تزریق شود. این نوع از پرکن ها برای مواد غلیظ مناسب است و برای پرکردن ظورف خیلی کوچک کاربرد دارد اما نسبتا کند است.
  • پرکن لودسلی : در این نوع پرکن  سنسوری زیر ظرف قرار میگیرد که وزن ظرف را نشان میدهد. وقتی مایع شروع به ریزش به داخل ظرف میکند وزن شروع به زیاد شدن میکند تا وقتی که به میزان تعیین شده برسد در این هنگام نازل بسته شده و پمپ خاموش میگردد. این دستگاه ها از دقت پایینی برخودار اند و هزینه ی بالایی نیز دارند.

 

 

 

 

دی ان ان