X

مقالات و آموزش

02

مربا

تکنولوژی تولید مربا

مدیر سایت 0 55 رتبه مطلب: بدون رتبه

مربا

مربا نوعی ژل حاصل از پکتین است که در PH حدود 3 و در حضور مواد جامد محلول ذر آب مانند شکر حاصل میشود. مربا سازی در واقع نوعی کنسرو کردن مواد غذایی به معنای عام کلمه است و نه به معنی قوطی کردن مواد غذایی، مکانیسم نگهداری مواد در این روش افزایش مواد جامد محلول در محیط و کاهش آب در دسترس عوامل فساد ست.

کیک

کیک سازی

مدیر سایت 0 65 رتبه مطلب: 5/0

کیک

ویژگی مهم کیک مانند بیسکوئیت دارا بودن مقدار زیاد شکر و روغن در فرمول آن است با این تفاوت که در فرمول کیک مقدار آب زیاد است به همین جهت طی زمان اختلاط اجزا فرمول شبکه گلوتن به وجود امده و محصول بافت اسفنجی نرم و لطیف میدهد در حالی که در فرمول بسیاری از انواع بیسکوئیت مقدار آب کم است یا در فمول آنها از آب استفاده نمیشود به همین جهت به طور کلی در خمیر بیسکوئیت یا شبکه گلوتن تشکیل نمیشود و یا به شکل ضعیف تشکیل میشود.

ویفر

تکنولوژی تولید ویفر

مدیر سایت 0 55 رتبه مطلب: بدون رتبه

تکنولوژی تولید ویفر :

ویفر نوعی بیسکوئیت ساندویج سیم بر ( wirecut ) با بافت باز، ترد و شکننده است که دارای انواع مختلفی میباشد، در تولید این فرآورده از آرد، شکر، قند، انورت، سیروپ، روغن، شیر خشک، نمک، لسیتین، امولسیفایر و اسانس هایی ماند موز، پرتقال، شکلات و آب استفاده میشود و شامل دو قسمت نان ویفر و مغزی است.

کراکر

تکنولوژی تولید کراکر

مدیر سایت 0 68 رتبه مطلب: بدون رتبه
تکنولوژی تولید کراکر

کراکر در واقع نوعی بیسکوئیت است با این تفاوت که در تکنولوژی تولید ان از از تخمیر استفاده میشود،

بیسکوئیت

تکنولوژی تولید بیسکوئیت

مدیر سایت 0 66 رتبه مطلب: بدون رتبه
تکنولوژی تولید بیسکوئیت
بیکوئیت یکی از از مهم ترین فرآورده های آردی است که به علت سهولت تهیهه و نگهداری و مصرف، تولید آن رواج زیادی دارد. بیسکوئیت دارای انواع مختلفی است که برای تولید هر یک آرد های مشخصی لازم است. آرد بیسکوئیت را بیشتر گندم های ضعیف و کم پروتئین تولید میکنند زیرا هر چه گندم سخت تر باشد برای تهیه بیسکوئیت از آن روغن و شکر بیشتری لازم است تا محصول مناسب از نظر تردی به دست آید.
RSS
123
دی ان ان
برای ورود به پیج ما کلیک کنید